Aktuality

<< novejší aktuality

Nebákov - TJ Tanvald 81:52 (19:12, 44:19, 54:41)

S vítězem loňského ročníku JBL jsme odehráli vcelku slušné utkání, třetí čtvrtinu jsme dokonce vyhráli 22:10, ale co naplat když druhou jsme prohráli 25:7. Zkrátka houpačka, byť nutno říct, že domácí ovládali hru a na nás bylo, zda proměníme vybojované šance a že jich nebylo málo. Ale bohužel, štěstí se od nás odvrátilo.

statistika: [ >>> ]

01. 12. 2017,   13:43:16

TJ Tanvald - Draci 52:79 (11:29, 26:43, 43:64)

S loňským finalistou soutěže jsme drželi krok jen polovinu první čtvrtiny, ale pak soupeř 14 bodovou šňůrou získal potřebný náskok, který s přehledem a lehkostí dále navyšoval. Jediné pozitivum bylo, že jsme to úplně nazabalili, ale v dalším průběhu utkání drželi se soupeřem krok. Velká škoda našeho výpadku na začátku utkání a neschopnost ubránit Blaschkeho z Draků - 38 b.

24. 11. 2017,   11:42:00

TJ Tanvald - Bižu55 42:22 (18:2; 27:9; 39:19)

I bez podkošových opor jsme zvládli první utkání s přehledem. Je pravda, že pouze první čtvrtina by snesla trochu větší měřítko, zbytek zápasu se pak dohrával snad jen z povinnosti a bylo to znát. Vybudovaný náskok z první čtvrtiny jsme díky skvělé obraně s přehledem udržovali, ale v útoku to byla přehlídka zmaru a mizerné střelby. Střeleckých příležitostí bylo mnoho, ale bez efektu.

JBL 2016-2017

Ještě nejsou dohrána všechna utkání letošního ročníku, ale my již jsme dobojovali. Celkové 6. místo je ústup z loňských pozic (4. místo), ale upřímně řečeno, na víc jsme neměli. O lepší umístění nás připravili těsné porážky v utkání se Slávií B a jednou s Draky z Jablonce. Další vliv určitě mělo zranění Davida Černého již ve čtvrtém zápase a celoroční absence Denise Djulimana (zraněné kolenní vazy).
Pozitivem a příslibem pro další roky je nejen Jakub Kozák, letošní nejlepší střelec oddílu – 208 bodů, Milan Dolenský se svými 20 úspěšnými trojkami, Vláďa Vyhnálek – jako jediný nastoupil ve všech dvaceti utkání, Kamil Sova se svojí 80% úspěšností trestných hodů. Poděkování patří i zbylým hráčům týmu, kteří odvádějí svoji práci, byť někteří nastupují jen na několik málo minut.

V sekci "Výsledky" jsou další statistiky po letošním ročníku

celková statistika: [ >>> ]

04. 04. 2017,   14:39:56

Bižuterie B – Tanvald 60:74 (16:10, 38:22, 52:40)

V posledním utkání skupiny o 5-7. místo jsme nutně potřebovali zvítězit na půdě Bižuterie. Domácí Bižuterie začala lépe a již v první čtvrtině si vytvořila šestibodový náskok. Druhá část pak byla zcela v režii domácích, kteří dobře stříleli z dálky a pod košem se prosadili zkušení borci Salaba s Patschem, s nimiž marně bojoval osamocený J. Kozák. V půli to bylo již o 16 bodů a nevypadalo to vůbec s námi dobře. Do třetí části jsme nasazením doposud sedícího M. Kozáka, laborujícího s achilovkou, zvýšili agresivitu pod domácím košem a postupně jsme získávali převahu i v poli. Dotáhli jsme se na rozdíl devíti bodů, ale soupeř v závěru opět odskočil na dvanáct bodů. V závěrečné čtvrtině jsme se vytáhli na křídla domácích po celém hřišti, ještě zvýšili agresivitu v obraně, zrychlili protiútok a najednou bylo všechno jinak. V páté minutě domácí již vedli pouze o dva body a evidentně jim docházely síly. V 7. minutě jsme se poprvé dostali do vedení a během minuty si vytvořili osmibodový náskok. Závěr byl již zcela v naší režii. Skóre čtvrté části 8:34 hovoří za vše.